Accident în lanț în Timișoara. O tânără de 19 ani a ajuns la spital
Accidentul s-a produs în această seară pe Calea Aradului din Timișoara.
Articol de Radio Timișoara, 25 noiembrie 2025, 21:36
O șoferiță de 19 ani a ajuns la spital după ce a fost lovită de un autoturism și proiectată într-o altă mașină.
Potrivit primelor informații, un bărbat de 45 de ani, care conducea pe Calea Aradului dinspre strada Liège, a intrat în coliziune cu mașina din fața lui, condusă regulamentar de tânăra de 19 ani.
În urma impactului, autoturismul condus de tânără a fost proiectat în autoturismul ce circula, de asemenea, în fața sa, condus de către un bărbat, de 57 de ani.
În urma testării cu aparatul etilotest, a rezultat faptul că bărbatul de 45 de ani, se afla sub influența băuturilor alcoolice, respectiv 0,65 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui autoturism sub influența băuturilor alcoolice și vătămare corporală din culpă.