CSM Lugoj înregistrează al șaselea eșec stagional
În etapa a 10-a a Diviziei A1 de volei feminin, CSM Lugoj a fost învinsă cu 3-1 în deplasarea de la CSM București.
Articol de Gabriel Toth, 10 ianuarie 2026, 18:52
Timișencele au început bine meciul și s-au impus cu 25-21 în primul set. Formația din Capitală a egalat situația, reușind să închidă tot la 21 actul secund.
Setul 3 a fost cel mai disputat, iar CSM București s-a impus la mare luptă 27-25. A fost o nereușită care a secat toate resursele de energie pentru formația lui Ugljesa Segrt, care a cedat fără să opună o foarte mare rezistență al patrulea act, 25-15.
CSM Lugoj se întoarce fără punct din Capitală și rămâne pe locul 6, la cota 13. Timișencele au fost depășite în clasament chiar de adversarele de astăzi, care acumulează 14 puncte și urcă pe poziția a 5-a.
Pentru CSM Lugoj urmează două jocuri extrem de grele pe teren propriu. Miercuri, la ora 18.30, e programat returul cu GEN-I Nova Gorica, după 0-3 în Slovenia. Iar sâmbăta viitoare, la Lugoj vine una dintre pretendentele la titlu, CSO Voluntari.