Circulație deschisă pe întreg bulevardul Rebreanu din Timișoara
Bulevardul Liviu Rebreanu, una dintre cele mai intens circulate artere din Timișoara, a intrat în reparații capitale la finalul lunii mai.

Articol de Radio Timișoara, 7 septembrie 2025, 17:45
Lucrările de reparații de pe bulevardul Liviu Rebreanu din Timișoara s-au încheiat, iar circulația a fost deschisă, duminică, pe toată lungimea arterei.
Șoferii pot circula pe ambele sensuri de mers ale bulevardului, de la Calea Șagului până la sensul giratoriu de la AEM.
„Am încheiat lucrările pe toate tronsoanele unde s-a intervenit, înainte de începerea școlii. Cu ce a mai rămas de făcut vom continua în perioada vacanțelor școlare când traficul e mai redus”, a anunțat primarul Dominic Fritz.
Primăria Timișoara a demarat lucrările de reparații pe bulevardul Liviu Rebreanu, după finalizarea centurii ocolitoare, pentru că artera prelua și traficul greu pe direcția Serbia.