Planurile Primăriei Timișoara pentru infrastructura sportiva a orașului
Primăria Timișoara anunță că nu a abandonat ideea construirii stadionului de tip lego, din Calea Buziașului. Viceprimarul Cosmin Tabără susține că acesta va fi ridicat din bani de la bugetul local.
![Planurile Primăriei Timișoara pentru infrastructura sportiva a orașului Planurile Primăriei Timișoara pentru infrastructura sportiva a orașului](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2018/06/teren-de-sport.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Radio Timișoara, 13 iunie 2021, 18:20 / actualizat: 14 iunie 2021, 7:22
În plus, alte două baze sportive vor apărea, în viitorul apropiat, în oraș. Una dintre ele, finanțată prin Compania Națională de Investiții, pe strada Costică Rădulescu, iar o alta, pe strada Mircea cel Bătrân, acolo unde există un teren de fotbal aflat într-o stare de degradare. Ambele vor fi dotate cu suprafețe de joc sintetice sau de tartan, mai adaugă edilul.
Vă reamintim, administrația locală a anunțat, recent, că are de gând reabilitarea Bazei Uszoda din Parcul Central, acolo unde cel puțin un teren de baschet va fi reamanajat, iar unul dintre bazine va fi pregătit pentru a putea găzdui spectacole în aer liber.