Garda Națională de Mediu – Comisariatul Județean Timiș susține că Primăria Timișoara a fost avertizată înainte de aplicarea amenzilor pentru modul în care au fost protejate spațiile verzi din oraș. Municipalitatea respinge acuzațiile și anunță că va contesta sancțiunile în instanță.
O nouă alunecare de stânci s-a produs astăzi pe DN 57, la kilometrul 65+600. Surse din cadrul Secţiei de Drumuri Naţionale Orşova au declarat...
Traficul rutier pe DN 57 din Clisura Dunării este închis în sectorul rutier Cozla - Şviniţa din cauza căderilor de stânci. În această...