Arhiepiscopul Aradului, Înaltpreasfințitul Timotei Seviciu, a ajuns duminică la Unitatea de Primire Urgențe a Spitalului Clinic Județean de Urgență Arad, după ce autoturismul în care se afla a fost implicat într-un accident rutier pe drumul județean dintre Arad și Horia.
Utilizarea excesivă a rețelelor sociale și timpul petrecut în fața ecranelor pot agrava problemele emoționale și psihologice, mai ales în rândul persoanelor vulnerabile, avertizează lectorul universitar Adrian Pășcuță, de la Universitatea de Vest din Timișoara.
Gimnaștii români Cătălina Ponor și Marian Drăgulescu au cucerit, duminică, medalii de aur la bârnă și, respectiv sărituri, tripla...