Canicula pune la încercare Timișoara: „Este atât de cald, nu mai pot!”
Medicii recomandă hidratare, haine lejere din fibre naturale și evitarea expunerii la soare în orele de vârf, în timp ce, de sâmbătă, în oraș vor fi deschise cinci puncte de prim ajutor pentru persoanele afectate de căldură.