Ascultă Radio Timișoara Live

sergiu rimovecz

Rimovecz, singurul titular vestic la U20
Fotbal 21 martie 2024

Fundașul celor de la CSM Reșița, Sergiu Rimovecz a fost singurul jucător din vestul țării, care a bifat minute în jocul naționalei U20 a României cu Italia, din Elite League U20. Cele două formații au terminat nedecis, 0-0.

Număr mare de vestici convocați sub tricolor în prima pauză internațională din 2024
Fotbal 17 martie 2024

S-au anunțat listele de jucători convocați la echipa națională a României și la reprezentativele U21 și U20 pentru jocurile din fereastra internațională ce începe săptămâna viitoare.

Un fundaș de la CSM Reșița, integralist în umilința României U20 din Norvegia
Fotbal 17 octombrie 2023

Naționala de fotbal sub 20 de ani a României a fost surclasată în meciul disputat aseară, în deplasare, cu Norvegia, scor 5-0. Scandinavii s-au...

AUDIO / CSM Reșița, matematic la barajul de promovare
Fotbal 4 mai 2023

Liderul Seriei a 8-a din Liga a III-a, CSM Reșița, a izbutit o victorie clară în intermediară, 3-0 cu CSC Ghiroda, și și-a asigurat prezența...