Alpinistul Adrian Ahrițculesei din Petroșani a plecat în Alaska pentru a încerca ascensiunea pe Denali, cel mai înalt munte din America de Nord.
Alpinistul Adrian Ahrițculesei, din Petroșani, se pregătește pentru una dintre cele mai importante provocări ale carierei sale: ascensiunea pe vârful Denali din Alaska, cel mai înalt din America de Nord.
Expediția face parte din proiectul prin care dorește să ducă la bun sfârşit Circuitul Seven Summits- cele mai înalte vârfuri de pe toate continentele lumii.