De Dragobete, tinerii se pot căsători de probă la Castelul Corvinilor
![De Dragobete, tinerii se pot căsători de probă la Castelul Corvinilor De Dragobete, tinerii se pot căsători de probă la Castelul Corvinilor](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2016/10/castelul-corvinilor-e1490087814299.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Radio Timișoara, 23 februarie 2017, 06:15 / actualizat: 23 februarie 2017, 13:35
Autorităţile din Hunedoara şi-au propus ca prin acest eveniment să promoveze în rândurile tinerilor sărbătoarea românească a iubirii, dar şi potenţialul turistic al Castelului Corvinilor. Tinerii sau turiştii care doresc să se căsătorească pentru o zi la Castelul Corvinilor se pot înscrie pe pagina oficială de Facebook a evenimentului ‘Dragobete la Hunedoara’, pentru ca organizatorii să poată face o programare a momentului.
Ceremoniile vor fi oficiate pe 24 februarie, între orele 13:00 şi 15:00, iar accesul în castel al cuplurilor care doresc să se căsătorească de probă va fi gratuit.