O adolescentă din Arad s-a calificat la Dance World Cup
![O adolescentă din Arad s-a calificat la Dance World Cup O adolescentă din Arad s-a calificat la Dance World Cup](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2021/02/Gloria-Negrea.jpg?resize=650%2C435&ssl=1)
Articol de Radio Timișoara, 2 februarie 2021, 06:37
O tânără de 14 ani din Arad, Gloria Negrea, reprezintă România la Dance World Cup la balet clasic, ce va avea loc în perioada 2-10 iulie la Burgos, în Spania.
Evenimentul reunește peste 6.000 de participanți din întrega lume care concurează la mai multe catergorii.
Gloria Negrea a început baletul la 6 ani la Arad, iar din clasa a 5-a și-a continuat studiile la Timișoara, unde făcea naveta zilnic. Din toamna anului trecut, tânăra din Arad este elevă la Liceul de Coregrafie Floria Capsali din București, la clasa profesorului Doina Crăciun.