”Școala altfel” începe la … grădiniță :) / VIDEO & FOTO
În această săptămână și în următoarea vom primi multe vizite în cadrul programului ”Școala altfel”. Astăzi însă oaspeți ne-au fost copii de la … Grădinița cu program prelungit nr. 4 (Ronaț) din Timișoara.
![”Școala altfel” începe la … grădiniță :) / VIDEO & FOTO ”Școala altfel” începe la … grădiniță :) / VIDEO & FOTO](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2019/04/190409_0937-Gradinita-4-Timisoara-SAM_2061.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Radio Timisoara, 9 aprilie 2019, 14:16 / actualizat: 11 aprilie 2019, 10:39
Au văzut-o întâi pe Zoe Fuicu, realizând emisiunea de ”Din suflet, pentru tine”, iar apoi ei au fost cei care au cântat (și ne-au încântat cu ) ”Cucule, pasăre sură!”. Și nu a fost singura piesă, pentru că printre micuți s-a aflat și fiica unei alte realizatoare a emisiunii – Maria Borțun-Popescu, care ne-a demonstrat că vrea să calce pe urmele mamei!
Micuții au ajuns apoi în cabina în care Lavinius Petreanu și Călin Petrescu realizau ”Bună dimineața, Vest!” , așa că am aflat (în direct, evident) ce au făcut ieri cu pizza pe care au făcut-o la grădiniță, ce muzică le place și pe unde mai merg în această săptămână … altfel:
Fiți pe recepție și în următoarele zile, vine rândul elevilor la ”Școala altfel”!