Agenți înarmați pentru paza vagoanelor de cărbune ale CE Hunedoara
Vagoanele cu cărbune aparținătoare Complexului Energetic Hunedoara ar putea fi păzite de agenți înarmați.
![Agenți înarmați pentru paza vagoanelor de cărbune ale CE Hunedoara Agenți înarmați pentru paza vagoanelor de cărbune ale CE Hunedoara](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2014/10/carbune_51064900_33992400.jpg?resize=620%2C348&ssl=1)
Articol de Radio Timișoara, 12 septembrie 2019, 15:14
Pentru aceasta, Complexul Energetic Hunedoara caută o societate care să asigure paza obiectivelor. Societatea energetică a scos la licitație contractul de “Servicii de pază armată cu armă neletală a obiectivelor, bunurilor şi valorilor pentru sucursalele Lonea, Livezeni şi Vulcan, dar şi pentru Prestserv. De asemenea, firma va trebui să asigure și servicii de patrulare și protecție a incărcăturii convoaielor de vagoane.
CEH este gata să plătească pentru asigirarea acestor servicii aproape 1,8 milioane de lei.