Noi medalii pentru echipa arădenă Delta Force, Olimpiada Globală de Robotică din Singapore
![Noi medalii pentru echipa arădenă Delta Force, Olimpiada Globală de Robotică din Singapore Noi medalii pentru echipa arădenă Delta Force, Olimpiada Globală de Robotică din Singapore](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2023/10/delta-force-singapore-1.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Radio Timișoara, 11 octombrie 2023, 14:17
Elevii echipei de robotică Delta Force din Arad au cucerit premii și medalii la Olimpiada Globală de Robotică din Singapore.
Campionii anului 2022 și coordonatorii lor se întorc acasă cu o medalie de argint, o medalie de bronz şi două premii prestigioase. Este vorba despre Social Media Award, pentru activitatea desfășurată în mediul on-line şi Safety Award, pentru că au demonstrat că respectă toate normele de siguranță atunci când vine vorba despre lucrul cu roboții.
Echipa Delta Force a concurat la First Global Challenge – Olimpiada Globală de Robotică din Singapore alături de alte 190 state din întreaga lume şi a marcat toate cele 10 provocări lansate de organizatori.