Mai multe trenuri au ajuns cu întârziere în Gara de Nord din Timişoara
![Mai multe trenuri au ajuns cu întârziere în Gara de Nord din Timişoara Mai multe trenuri au ajuns cu întârziere în Gara de Nord din Timişoara](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2015/03/Gara-de-Nord-igienizata-23-scaled.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Radio Timișoara, 8 noiembrie 2018, 10:18
Peste două ore au avut întârziere cele trenuri IR care veneau din Bucureşti spre Timişoara, în această dimineaţă.
Este vorba despre trenurile Interregio 1695, cu sosire la ora 6:52, cu întârziere estimată de 160 de minute, şi Interregio 15591, cu sosire la 7:13 minute, cu întârziere anunţată de 164 de minute. Oamenii au aşteptat resemnaţi, ori în tren, ori pe peron.
Şi trenul de la Iaşi are întârziere, de aproximativ o oră, conform tabelei informative din Gara de Nord Timişoara.
Aseară, un tren de călători care circula pe ruta București-Craiova a deraiat în apropiere de stația Roșiori Nord. Trenul a sărit d epe şine în zona macazului. Oamenii au fost informați că trebuie să-și continue drumul cu un alt mijloc de transport, deoarece problema nu poate fi remediată până în această dimineață.