Managerul Spitalului CFR din Timișoara a intrat în carantină cu familia la întoarcerea din Veneția
Managerul Spitalului CFR din Timișoara, Marius Ciprian Olaru, a intrat în carantină împreună cu toată familia după întoarcerea dintr-un city break în Italia, la Veneția.
![Managerul Spitalului CFR din Timișoara a intrat în carantină cu familia la întoarcerea din Veneția Managerul Spitalului CFR din Timișoara a intrat în carantină cu familia la întoarcerea din Veneția](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2015/10/spitalul-cfr-timisoara1.jpg?resize=640%2C427&ssl=1)
Articol de Radio Timișoara, 24 februarie 2020, 13:21
Managerul spitalului CFR, care este de profesie jurist, a declarat pentru Radio Timișoara că nici el, nici membrii familiei nu prezintă simptome, dar au fost urmate recomandările Ministerului Sănății.
O problemă care nu a fost încă reglementată în cazul celor care intră în carantină vizează relațiile cu angajatorul. Inspectoratul Teritorial de Muncă nu a putut preciza încă unde se încadrează carantina.