Ana Maria Bărbosu merge la ”europene”
Gimnasta Ana Maria Bărbosu, de la CSS Focșani-Steaua, dublă legitimare, a câștigat prima etapă din selectia pentru alcătuirea lotului României pentru Campionatele Europene de la Rimini.
![Ana Maria Bărbosu merge la ”europene” Ana Maria Bărbosu merge la ”europene”](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2024/04/gimnastica-lot-Romania-la-Timisoara.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Viorel Jurcut, 8 aprilie 2024, 11:44
Selecția este organizată în două etape: prima a fost la final de săptămână, la Timișoara, iar a doua se va derula tot sub formă de concurs, pe data de 18 aprilie la Izvorani. O ascultăm pe Ana Maria Bărbosu, care a totalizat 54.500 puncte, exact cu două puncte mai mult decât a doua clasată, Lilia Cosman, de la LPS Cetate Deva-CSM Onești: