Flavius Biea rămâne în posesia centurii IBA
Pugilistul timișorean Flavius Biea și-a păstrat centura IBA, la categoria 72 kg. El l-a învins prin KO tehnic pe columbianul Darley Perez, la sala Constantin Jude.
![Flavius Biea rămâne în posesia centurii IBA Flavius Biea rămâne în posesia centurii IBA](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2023/05/Flavius-Biea-box-6.jpg?resize=600%2C399&ssl=1)
Articol de Adrian Schindarli, 28 aprilie 2024, 08:16
A fost o luptă scurtă, încheiată în repriza a doua, când Perez (un sportiv în vârstă de 40 de ani) a chemat medicul pentru o accidentare la bratul stâng si a abandonat lupta.
În urma succesului de ieri, Biea a ajuns la 23 de victorii la profesioniști, dintre care 11 prin KO. Timișoreanul în vârstă de 34 de ani are o singură înfrângere. Iniţial, adversarul lui Biea a fost Placido Ramiro Sanchez, tot un columbian.
Mult aşteptata luptă din gala de aseară, de la Timișoara, dintre Cristian Ciocan şi Pavel Sour a fost anulată. Cehul a acuzat o indisponibilitate medicală.