”Vesticele”, polarizate în clasament; două la coadă și două pe podium
Două înfrângeri am avut ieri pentru „vestice” în etapa a 15-a din Liga I de fotbal în sală. Ambele le-am înregistrat în deplasare. Celelalte două formații joacă azi în meci direct, la Timișoara.
![”Vesticele”, polarizate în clasament; două la coadă și două pe podium ”Vesticele”, polarizate în clasament; două la coadă și două pe podium](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2023/08/fotbal-in-sala-amical-Soimii-Simand-CSM-Deva.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Viorel Jurcut, 25 ianuarie 2024, 11:18
ACS West Deva a cedat cu 8-4 în deplasarea de la Mausoleul Mărășești; diferena era conturată deja de la jumătatea întâlnirii când moldovenii avea trei goluri avans, scor 5-2. Într-un alt meci, Șoimii Șimand a pierdut mai drastic, cu 10-3 la CSM Târgu Mureș. În urma acestor rezultate, West și Șoimii au ajuns grupat pe ultimele două locuri ale clasamentului, al nouălea și al zecelea.
Astăzi este programat derby-ul etapei, de la ora 17.45, la sala „Constantin Jude”, între celelalte două vestice, CFR Timișoara și CSM Deva. Vișiniii sunt pe locul 2 în clasamentul Ligii I de fotbal în sală, iar devenii pe poziția a 3-a.