Ana Bogdan, în turul 2 al calificărilor la Dubai! Eliminare pentru Jaqueline Cristian
Jucătoarea română de tenis Ana Bogdan a acces, azi, în turul al doilea al calificărilor la turneul de la Dubai, în timp ce Jaqueline Cristian a fost eliminată în runda inaugurală.
![Ana Bogdan, în turul 2 al calificărilor la Dubai! Eliminare pentru Jaqueline Cristian Ana Bogdan, în turul 2 al calificărilor la Dubai! Eliminare pentru Jaqueline Cristian](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2019/12/image-2017-11-9-22102531-41-ana-bogdan.jpg?resize=800%2C479&ssl=1)
Articol de Gabriel Toth, 6 martie 2021, 12:02
Ana Bogdan a trecut în primul tur de sportiva din Turcia, Cagla Buyukakcay, scor 6-2, 6-4. În schimb, Jaqueline Cristian a fost învinsă în primul tur al calificărilor de Kamilla Rakhimova, scor 7-5. 7-5. În meciul decisiv pentru accederea pe tabloul principal se vor înfrunta chiar Ana Bogdan și Kamila Rakhimova.
Alte trei românce urmează să joace azi în calificări: Irina Begu contra americancei Bethanie Mattek-Sands, Monica Niculescu contra lui En Shuo Liang din Taipei și Laura Paar cu ucraineanca Katarina Zavatska.