Anca Todoni, calificare fără set cedat în semifinalele turneului de la Giroc
Anca Todoni s-a calificat fără set cedat în semifinalele turneului de la Giroc, din circuitul mondial ITF Juniors. Sportiva de la CSM Timișoara a învins-o, astăzi, cu 6-3, 6-1, pe Camilla Raggi (Italia, favorită numărul 5).
![Anca Todoni, calificare fără set cedat în semifinalele turneului de la Giroc Anca Todoni, calificare fără set cedat în semifinalele turneului de la Giroc](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2019/07/65805131_2394466940591766_4731874098316050432_n.png?resize=800%2C479&ssl=1)
Articol de Gabriel Toth, 4 iulie 2019, 18:57
Bănățeanca a cedat doar 11 ghemuri în primele tre tururi, deși are doar 14 ani, patru mai puțin decât vârsta limită a turneului. Junioara antrenată de Paul Tetileanu va juca în penultimul act cu Georgiana Popa Teiușanu (favorita numărul 4), care a depășit-o pe Maria Nicolae, 6-0, 1-6, 6-1.
În cealaltă semifinală se întâlnesc Reka Kata Matko (Ungaria) și Denise Hrdinkova, din Cehia, favorita numărul 6.
Meciurile au loc la arena Club Sportiv Dyadora din Giroc, str. Neptun nr. 31.