Anul trecut seniorii, acum juniorii! Informatica reușește eventul la U19
Informatica Timișoara a câștigat Campionatul Național de fotbal în sală rezervat juniorilor sub 19 ani, după ce în acest sezon a cucerit și Cupa României la această categorie de vârstă. Bănățenii au tranșat cu 4-1 finala de astăzi, de la Piatra Neamț, cu CSM Târgu Mureș.
![Anul trecut seniorii, acum juniorii! Informatica reușește eventul la U19 Anul trecut seniorii, acum juniorii! Informatica reușește eventul la U19](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2019/05/61185167_542412176289822_4837283088364994560_n.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Gabriel Toth, 27 mai 2019, 21:09
Pentru învingători, Andrei Grosu a reușit o „dublă”, celelalte două goluri ale Informaticii fiind semnate de Mihnea Toader și Sergiu Gavrilă.
La finala de astăzi a asistat și selecționerul României, Robert Lupu. Acesta a pregătit, până în toamnă, echipa de seniori a Informaticii, alături de care a cucerit campionatul și Cupa României în stagiunea precedentă.
Cel mai bun marcator al Informaticii în turneul final de la Piatra Neamț a fost Sergiu Gavrilă, cu 8 goluri.