AUDIO | Aradul obține victoria care îi poate aduce locul al doilea înaintea playoff-ului
FCC Baschet Arad a depășit CSM Satu Mare, pe teren propriu, în etapa a șaptea din faza secundă a campionatului. Arădencele s-au impus la 18 puncte diferență, 83-65, ceea ce le oferă avantajul față de satu Mare, în cazul (foarte probabil) al egalității de puncte la finalul Top 6.
![AUDIO | Aradul obține victoria care îi poate aduce locul al doilea înaintea playoff-ului AUDIO | Aradul obține victoria care îi poate aduce locul al doilea înaintea playoff-ului](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2020/02/Manuel-Rodriguez-FCC-Baschet-Arad.jpeg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Adrian Schindarli, 22 februarie 2020, 20:04
![](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2020/02/Manuel-Rodriguez-FCC-Baschet-Arad.jpeg?resize=1389%2C771)
Foto: baschetarad.ro
FCC a câștigat primul sfert cu 21-14, dar a păstrat doar un punct avantaj la pauza mare, 36-35. Diferența s-a făcut în ultimele două sferturi, mai ales într-al patrulea, câștigat de echipa gazdă cu 30-19.
Cipriota Veatriki Akathiotou a vorbit despre coeziunea de grup și despre cele 22 de puncte înscrise:
Principale realizatoare pentru Arad: Webb 23 puncte, Akathiotou 22 puncte, 5 recuperări, Robinson 14 puncte, 9 recuperări.