AUDIO / Concluziile lui Mutu după eliminarea de la Euro U21
Selecţionerul echipei naţionale de tineret, Adrian Mutu, a declarat, la finalul partidei cu Germania, că ratarea calificării în Final 8 la Campionatul European U21 nu reprezintă în opinia sa o înfrângere totală a României având în vedere că părăseşte competiţia neînvinsă şi doar ca urmare a unui golaveraj mai slab.
![AUDIO / Concluziile lui Mutu după eliminarea de la Euro U21 AUDIO / Concluziile lui Mutu după eliminarea de la Euro U21](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2021/03/167156207_1882561008588167_3521769711926069463_n.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Gabriel Toth, 31 martie 2021, 09:35
Mutu a vorbit despre experiența participării la acest turneu final:
Selecționerul naționalei de tineret a mai spus că a fost un turneu epuizant din punct de vedere fizic:
Adrian Mutu a explicat și randamentul mai scăzut al arădeanului Adrian Petre:
Neînvinsă, România a încheiat pe locul 3 în clasament, într-o grupă cu Germania, vicecampioana europeană, Olanda şi Ungaria (2-1).
Faza grupelor are loc în perioada 24-31 martie, iar primele două clasate în fiecare grupă se califică la turneul Final 8, care e programat între 31 mai şi 6 iunie, în aceleaşi ţări, Slovenia şi Ungaria.