AUDIO | Surpriză în Liga I de fotbal în sală: Autobergamo remizează la Ciorăşti deşi a avut avantaj de 4 goluri
Surpriză în etapa a cincea a turului suplimentar al Ligii I de fotbal în sală. Liderul Autobergamo Deva a încheiat la egalitate, 4-4, la Focșani, cu nou-promovata Sportul Ciorăști, asta deşi a condus cu 4-0!
![AUDIO | Surpriză în Liga I de fotbal în sală: Autobergamo remizează la Ciorăşti deşi a avut avantaj de 4 goluri AUDIO | Surpriză în Liga I de fotbal în sală: Autobergamo remizează la Ciorăşti deşi a avut avantaj de 4 goluri](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2021/11/Autobergamo-Deva-CFR-Timisoara.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de claudiusav, 22 februarie 2022, 20:17
Hunedorenii au avut 4-0 pe tabelă, toate reușitele fiind semnate în prima repriză, de Iulian Cojocaru (de două ori), Iszlai și Covaci. Aramă a înscris înaintea pauzei pentru Ciorăști, iar formația vrânceană a dominat partea secundă. Golul egalizator a fost marcat în minutul 37, de căpitanul gazdelor, Ion Dumitru, cu un șut din propria jumătate în poarta goală a Devei.
Cealaltă prim-divizionară din zonă, CFR Timișoara, a fost în tratative cu doi jucători de la United Galați. Antrenorul Robert Lupu l-a dorit pe Daniel Araujo și i s-au oferit serviciile lui Dos Santos Pele. Lupu explică motivul pentru care cei doi brazilieni nu au ajuns la CFR:
Ieri, în meciul CFR – United 5-6, Araujo a punctat de două ori, iar Pele, aflat la debut pentru gălățeni a înscris o dată.
CFR rămâne pe locul al patrulea în L1 de fotbal în sală, loc pe care va și încheia sezonul regular.