FCC UAV Arad încearcă să trimită finala în prelungiri | AUDIO
Baschetbalistele de la FCC UAV Arad joacă mâine, la ora 19.00, meciul al treilea al finalei de campionat. Arădencele sunt gazde pentru CSM Constanța.
![FCC UAV Arad încearcă să trimită finala în prelungiri | AUDIO FCC UAV Arad încearcă să trimită finala în prelungiri | AUDIO](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2024/03/FCC-UAV-Arad-baschet-echipa-aliniata.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Adrian Schindarli, 22 aprilie 2024, 17:59
Dobrogencele au 2-0 la partide, după ce au câștigat de două ori pe teren propriu. Antrenorul galben-albastrelor, Miroslav Popov, a explicat unde s-a făcut diferența (72-65, 88-69) în primele confruntări ale finalei „trei din cinci”:
Popov își dorește o sală plină și îi consideră pe arădeni drept cei mai fideli suporteri din Liga Națională:
CSM Constanța a câștigat Cupa României în acest sezon, dar ar deveni campioană pentru prima oară. Pe de altă parte, dacă se impune, Aradul câștigă campionatul a zecea oară.