BC Timba l-a pierdut şi pe Florin Popa
Echipa de baschet masculin Timba Timişoara s-a despărţit de unul dintre cei mai importanţi jucători din ultimele sezoane. Florin Popa a decis să semneze cu Gaz Metan Mediaş, după o lungă perioadă petrecută la Timba. Popa era unul dintre cei mai vechi jucători aflaţi sub comanda lui Bogdan Murărescu, din vremea în care echipa evolua în eşalonul secund.
![BC Timba l-a pierdut şi pe Florin Popa BC Timba l-a pierdut şi pe Florin Popa](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2014/07/baschet-desen.jpg?resize=548%2C431&ssl=1)
Articol de Viorel Jurcut, 31 iulie 2014, 12:57
În ultimul sezon, Florin Popa a strâns medii de 9.9 puncte, 3.1 recuperări şi 1.9 pase decisive în 23 de jocuri.