Campioana Timișului ar putea disputa trei meciuri oficiale în cinci zile!
Asociația Județeană de Fotbal Timiș a făcut o programare total neinspirată a fazelor finale din Cupa României. AJF a stabilit ca semifinalele să aibă loc mâine și miercuri, iar finala duminică, în aceeași săptămână în care se joacă și manșa tur a barajului de promovare în Liga a III-a.
![Campioana Timișului ar putea disputa trei meciuri oficiale în cinci zile! Campioana Timișului ar putea disputa trei meciuri oficiale în cinci zile!](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2023/06/347263780_222880500549987_8810337479378716893_n.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Gabriel Toth, 12 iunie 2023, 17:48
Astfel, câștigătoarea Ligii a patra Timiș, CSC Peciu Nou, nu numai că trebuie să dispute semifinala cu doar patru zile înaintea barajului, dar dacă se califică în ultimul act va fi nevoită să-l joace la doar o zi după manșa I a confruntării de promovare, cu Gloria Geoagiu.
Programul semifinalelor Cupei României, faza județană Timiș, este:
Timișul Șag – CSC Peciu Nou, mâine, ora 18.00
Voința Mașloc – Unirea Sânnicolau Mare, miercuri, ora 18.00.
Confruntările au loc în manșă unică, iar primele echipe sunt gazde. Finala va avea loc duminică, de la ora 18.00, la Carani.