Cristina Dinu, în semifinale. Bara și Todoni se opresc în sferturi, la Heraklion
Timișoreanca Anca Todoni și bihoreanca Irina Bara au părăsit turneul de tenis Heraklion 5 în sferturile de finală. Todoni a cedat în fața unei compatrioate, Cristina Dinu.
![Cristina Dinu, în semifinale. Bara și Todoni se opresc în sferturi, la Heraklion Cristina Dinu, în semifinale. Bara și Todoni se opresc în sferturi, la Heraklion](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2023/11/Anca-Todoni-tenis-Bucuresti.jpg?resize=819%2C479&ssl=1)
Articol de Adrian Schindarli, 3 noiembrie 2023, 14:36
![](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2023/11/Anca-Todoni-tenis-Bucuresti.jpg?resize=819%2C829&ssl=1)
Anca Todoni | foto: Raul Jichici
Sportiva de la CSM Timișoara a acuzat probleme medicale și s-a oprit la 5-3 pentru Dinu, în primul set. Bara a fost învinsă de favorita a doua, Brenda Fruhvirtova, din Cehia, 6-2, 6-1.
Cristina Dinu (306 mondial) va juca în semifinale cu Diane Parry, din Franța, nr. 109 WTA și principală favorită a competiției de 40.000 de dolari din Grecia.
La dublu, perechea româno-greacă Gavrilă-Sakellaridi a trecut de grecoaicele Christofi, Pavlou, cu 4-6, 6-4, 16-14 și s-a calificat în finală.