AUDIO/ CSM Digi Oradea încă speră la titlu
![AUDIO/ CSM Digi Oradea încă speră la titlu AUDIO/ CSM Digi Oradea încă speră la titlu](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2017/05/polo-gener.jpg?resize=276%2C183&ssl=1)
Articol de Horia David, 20 mai 2017, 16:13 / actualizat: 21 mai 2017, 4:28
Gheorghe Dunca – interviu realiz de Florin Mihalca
Steaua conduce cu 2-1 la partide, iar cele două echipe se vor reîntâlni la Oradea azi, de la ora 11:00. Dacă bucureștenii înving, își trec în cont al doilea titlu consecutiv, iar o victorie a orădenilor ar trimite seria în meciul decisiv, programat în Capitală.
Celelalte formații de polo din zonă susțin meciuri de clasament la acest final de săptămână: AMEFA Arad are nevoie de o victorie cu Rapid București, pentru a-și asigura locul 5 în Superligă. Un eventual insucces al echipei lui Cristian Cosma ar împinge duelul spre meciul decisiv. Crișul Oradea își poate asigura locul 7, dacă învinge Poli Cluj. Un eventual meci 3 va avea loc azi, de la ora 10:00, tot la Oradea.