CSM Oradea câștigă penultimul meci din sezonul regular
Baschetbaliștii de la CSM Oradea s-au impus pe terenul echipei CSM Focșani, în etapa a XVII-a a Ligii Naționale, penultima a sezonului regular. Bihorenii au câștigat cu 97-65.
![CSM Oradea câștigă penultimul meci din sezonul regular CSM Oradea câștigă penultimul meci din sezonul regular](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2023/12/csm-oradea.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Adrian Schindarli, 12 ianuarie 2024, 17:31
Echipa lui Cristian Achim a dominat meciul de la un capăt la altul. La pauza mare, era 44-30, iar până la final au evoluat toți jucători de pe foaia de arbitraj, inclusiv tinerii Năstruț – marcator a 7 puncte – și Schmidt.
Baciu, 14 puncte și 8 recuperări, Freeman, 14 puncte și 7 pase decisive, au fost cei mai eficienți jucători ai învingătorilor.
Meciul a avut loc la doar 42 de ore distanță de cel de la Varese, Italia, din FIBA Europe Cup.