CSM Oradea obține fără emoții a 11-a victorie consecutivă din campionat
În Liga Națională de baschet masculin, CSM Oradea a obținut o victorie confortabilă, 90-76, pe teren propriu, cu CSM Constanța. Bihorenii au luat o opțiune serioasă încă din start, având un avans de 15 puncte după primul sfert, 30-15.
![CSM Oradea obține fără emoții a 11-a victorie consecutivă din campionat CSM Oradea obține fără emoții a 11-a victorie consecutivă din campionat](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2023/12/409712269_1433473307268365_98420127655939940_n.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Gabriel Toth, 23 decembrie 2023, 19:47
La pauza mare, se înregistra 50-36 pentru bihoreni, care și-au mărit și mai mult ecartul în sfertul al treilea, până la 74-57. În ultimele 10 minute, dobrogenii au reușit să micșoreze ușor diferența de pe tabelă, dar nu au periclitat victoria orădenilor, a 11-a consecutivă în campionat!
Trei jucători ai bihorenilor au încheiat cu câte 13 puncte: Donatas Tarolis, Luca Năstruț și Bobe Nicolescu. De la oaspeți, principalul marcator a fost Cedric Henderson Jr., cu 27 de puncte.
Joi, la ora 17.45, CSM Oradea joacă în deplasare la CSM Târgu Mureș, în ultimul meci al anului 2023.