CSM Reșița își întărește atacul înaintea deplasării la Piatra Neamț
Divizionara secundă CSM Reșița a anunțat perfectarea a două noi transferuri. E vorba de atacanții Tudor Cociș și Andrei Lascu. Ambii sosesc în Valea Domanului după experiențe avute tot în liga secundă, la FC Brașov.
![CSM Reșița își întărește atacul înaintea deplasării la Piatra Neamț CSM Reșița își întărește atacul înaintea deplasării la Piatra Neamț](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2023/08/366351237_782929897171050_3126263534295371278_n.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Gabriel Toth, 10 august 2023, 18:53
Tudor Cociș are 19 ani și ultima oară s-a aflat în lotul lui CSC Șelimbăr. În sezonul trecut, a evoluat la FC Brașov, pentru care a bifat 6 apariții în Liga a II,a dintre care trei ca titular.
Andrei Lascu a sosit la Reșița tot pe filiera FC Brașov. Născut la 1 septembrie 2000, el a făcut parte din lotul „stegarilor” în ultimele două sezoane în Liga a II-a, bifând în total 22 de apariții, fără gol marcat pentru galben-negri.
CSM Reșița a început campionatul de Liga a II-a cu o înfrângere, 0-1, acasă, cu Unirea Slobozia. În runda a doua, rosso-nerii bifează cea mai lungă deplasare a campionatului, la Ceahlăul Piatra Neamț. Meciul se va juca duminică, de la ora 12.00, și va fi televizat.