CSU Politehnica debutează azi în barajul de promovare
Voleibalistele de la CSU Politehnica Timișoara debutează în turneul de promovare în Divizia A1. Alb-violetele evolează, de la ora 16, împotriva celor de la CSU Galați, în vreme ce CSM Oradea înfruntă gazda turneului FC Argeș, de la ora 19.
![CSU Politehnica debutează azi în barajul de promovare CSU Politehnica debutează azi în barajul de promovare](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2022/05/277774635_5129842103738885_2336922083315917418_n-1.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Gabriel Toth, 7 mai 2022, 08:58
Programul timișorencelor continuă cu duelul cu FC Argeș de duminică, ora 19 și cel cu Oradea, luni, de la ora 16.
CSU Politehnica a mai participat la un baraj de promovare în 2016, când în turneu a fost implicată și UVT Agroland Timișoara. Cele două formații de pe Bega au ratat atunci promovarea, în fața echipelor SCM Pitești și CSU Galați. Ultima promovare a voleiului feminin din Timișoara avea să se producă anul următor, prin UVT Agroland, formație ce s-a desființat însă la mijlocul sezonului 2018/2019.