De două ori 7-3, în barajul de promovare. Un jucător de la CFR Timișoara a marcat de patru ori în 18 minute
Echipa de fotbal în sală CFR Timișoara a început cu o victorie clară turneul de promovare în Liga I, de la Sebeș, 7-3 cu Sportul Ciorăști. Bănățenii au deschis scorul încă din secunda 58, prin Ionuț Nemițanu, și au avut un singur moment mai greu când au fost egalați (2-2, minutul 13), primind două goluri la 48 de secunde distanță.
![De două ori 7-3, în barajul de promovare. Un jucător de la CFR Timișoara a marcat de patru ori în 18 minute De două ori 7-3, în barajul de promovare. Un jucător de la CFR Timișoara a marcat de patru ori în 18 minute](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2021/03/Ionut-Nemitanu.jpg?resize=768%2C479&ssl=1)
Articol de Adrian Schindarli, 20 martie 2021, 08:19
![](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2021/03/Ionut-Nemitanu.jpg?resize=768%2C1024)
Ionuț Nemițanu a punctat în minutele 1, 11, 13 și 19 | foto: Facebook CFR Timișoara
Feroviarii au avut reacție rapidă și la șase secunde după restabilirea egalității au marcat pentru 3-2, tot prin Nemițanu, care a înscris toate primele trei goluri ale echipei sale.
Diferența a fost făcută încă din prima repriză, atunci când timișorenii conduceau cu 5-2. Nemițanu a punctat de patru ori (toate golurile în prima repriză), Ilaș de două ori și Vârlan o dată.
CFR Timișoara joacă astăzi cu Kereszteghy Remetea (ora 16), iar mâine va evolua împotriva celor de la Metropolitan Ișalnița (ora 13). Ișalnița a învins și ea în prima etapă, cea de ieri, pe Remetea tot cu 7-3 (2-1).
Prima clasată promovează direct, iar a doua joacă un baraj cu ocupanta poziției a șaptea din Liga I.