Deva vs. Timișoara, în lupta directă pentru play-off
Hunedorenii încearcă să-și conserve poziția a 3-a din calsament în cazul unei victorii, în vreme ce timișorenii își mai fac speranțe de acces în play-off, adică între primele patru echipe; bănățenii sunt acum pe locul 5, la egalitate cu ocupanta locului al 4-lea Dunărea Călărași, care se deplasează az la FK Odorheiu Secuiesc.
Bănățenii sunt însă foarte aproape de recuperarea celor două puncte pierdute la comisii, cu care acum s-ar afla pe locul al treilea (12 puncte). În tur, Informatica a învins Deva, în sala C. Jude, cu 5-2.
Tot azi, e programată întâlnirea dintre Imperial Wet Miercurea Ciuc și United Galați, de la ora 19, reeditarea celei mai recente finale naționale în campionatul de fotbal în sală.
![Deva vs. Timișoara, în lupta directă pentru play-off Deva vs. Timișoara, în lupta directă pentru play-off](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2019/10/Informatica-Autobergamo-oct-2019-1.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Adrian Schindarli, 25 noiembrie 2019, 18:01 / actualizat: 26 noiembrie 2019, 9:27
Hunedorenii încearcă să-și conserve poziția a 3-a din calsament în cazul unei victorii, în vreme ce timișorenii își mai fac speranțe de acces în play-off, adică între primele patru echipe; bănățenii sunt acum pe locul 5, la egalitate cu ocupanta locului al 4-lea Dunărea Călărași, care se deplasează az la FK Odorheiu Secuiesc.
Bănățenii sunt însă foarte aproape de recuperarea celor două puncte pierdute la comisii, cu care acum s-ar afla pe locul al treilea (12 puncte). În tur, Informatica a învins Deva, în sala C. Jude, cu 5-2.
Tot azi, e programată întâlnirea dintre Imperial Wet Miercurea Ciuc și United Galați, de la ora 19, reeditarea celei mai recente finale naționale în campionatul de fotbal în sală.
ACTUALIZARE marți, 26 noiembrie: Campioana Imperial Wet Miercurea Ciuc a suferit ieri prima înfrângere, 3-1 pe terenul formației United Galați. Într-o altă partidă, FK Odorheiu Secuiesc – Dunărea Călărași 7-10.