Eșec dur pentru West Deva pe terenul campioanei
În etapa a 8-a a Ligii I de fotbal în sală, West Deva a suferit un eșec usturător pe terenul campioanei en titre, United Galați. Formația de la Dunăre s-a impus cu 16-0, aceasta fiind cea mai mare diferență de scor înregistrată în acest sezon.
![Eșec dur pentru West Deva pe terenul campioanei Eșec dur pentru West Deva pe terenul campioanei](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2023/11/400805940_758505352989841_7087011164109032966_n.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Gabriel Toth, 13 noiembrie 2023, 16:51
Precedentul record aparținea tot gălățenilor, care au câștigat cu 15-0 în runda inaugurală, în deplasare, cu Șoimii Șimand. În meciul de azi, United a egalat și recordul de goluri marcate în actuala stagiune, ce a fost stabilit de CFR Timișoara, în etapa a 5-a, prin victoria cu 16-3, tot în fața echipei din Șimand.
Lista marcatorilor a fost compusă astăzi din opt jucători ai lui United. Cojocaru și Crișan au punctat de câte 3 ori, fiind urmați de Boșneagă, Dudău, Araujo și Deiby – câte 2 goluri, plus Boda și Crăciun – câte o reușită.
La pauză, United conducea cu 7-0.
În meciurile disputate ieri, CSM Deva – Mausoleul Mărășești 7-4 și Șoimii Șimand – Luceafărul Buzău 3-12. Runda se încheie mâine, cu meciul Sepsi Sfântu Gheorghe – CFR Timișoara, programat la ora 18.00.