Hunedoreanul Daniel Florin Gîrleanu, în lotul pentru Campionatul European
Federația Română de Box a anunțat componența delegației cu care țara noastră va participa în perioada 23 noiembrie – 3 decembrie la întrecerile Campionatul European de Juniori, care se va desfășura în Bulgaria, la Sofia.
![Hunedoreanul Daniel Florin Gîrleanu, în lotul pentru Campionatul European Hunedoreanul Daniel Florin Gîrleanu, în lotul pentru Campionatul European](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2020/11/Daniel-Florin-Gîrleanu-box.jpg?resize=398%2C332&ssl=1)
Articol de Adrian Schindarli, 23 noiembrie 2020, 15:11
Nou campion national de juniori, hunedoreanul Daniel Florin Gîrleanu, pregătit de maestrul Ilie Captari, a fost selecționat și va încerca să facă o figură cât mai frumoasă la categoria 52 kg.
El este fratele lui Cosmin Gîrleanu, boxerul de la CS Hunedoara calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo.