Încep “naţionalele” de şah pe echipe
Şahul din vestul ţării va fi puternic reprezentat la Campionatele Naţionale pe echipe, ce se vor începe vineri, la Căciulata.
![Încep “naţionalele” de şah pe echipe Încep “naţionalele” de şah pe echipe](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2014/11/sah.jpg?resize=369%2C244&ssl=1)
Articol de Viorel Jurcut, 5 noiembrie 2014, 08:00
În Superliga masculină, vor lua startul trei echipe din Timişoara: AEM Luxten, Medicina şi CS Sânandrei – CSŞ Nr.1. În competiţia naţională feminină, jumătate dintre formaţii provin din vestul ţării. Este vorba despre timişorenele Medicina Timişoara, CS Sânandrei – CSŞ Nr.1, CSM Lugoj şi CS Universitatea Arad.