Informatica Timișoara, pas uriaș către play-off
Informatica Timisoara a învins Autbergamo chiar la Deva, cu 8-4 (1-1), și este foarte aproape de a juca în play-off-ul Ligii I de fotbal în sală. Cu acest rezultat, bănățenii depășesc a doua oară în acest sezon echipa de la poalele cetății și practic anulează cele două remize-surpriză făcute de Autobergamo cu Galațiul și Călărașiul.
![Informatica Timișoara, pas uriaș către play-off Informatica Timișoara, pas uriaș către play-off](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2019/11/Informatica-Timisoara-aliniata-2019-2020.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Adrian Schindarli, 27 noiembrie 2019, 10:27
![](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2019/11/Informatica-Timisoara-aliniata-2019-2020.jpg?resize=1848%2C1224)
Foto: Facebook Miruna Maria Mihancea
Montero a înscris de cinci ori, Milovac a reușit dubla, iar Ristic a înscris o dată. Devenii au condus cu 1-0, prin golul lui Sasse (min. 5), au revenit de la 1-3 la 3-3, cu două goluri înscrise în minutul 25 de Toader și Antonio, dar Informatica s-a desprins apoi la 7-3. Fost jucător la Timișoara, Gavrilă a făcut 7-4, însă vizitatorii au mai înscris o dată pentru a încheia meciul cu dublul numărului de goluri izbutite de Autobergamo.
Echipa de pe Bega este acum pe locul al patrulea (ultimul de play-off), cu 13 puncte din 9 jocuri, două în plus față de Autobergamo (locul V, cu 8 jocuri), însă bănățenii au șanse foarte mari să adauge două puncte, recâștigate la comisii.