Irina Bara, eliminată și la dublu, de la Roland Garros…
Perechea româno-georgiană Irina Bara/Ekaterine Gorgodze a fost învinsă de cuplul american Madison Keys/Taylor Townsend cu 6-2, 7-6, azi, la Paris, în prima rundă a probei feminine de dublu din cadrul turneului de la Roland Garros.
![Irina Bara, eliminată și la dublu, de la Roland Garros… Irina Bara, eliminată și la dublu, de la Roland Garros…](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2021/11/image-2021-11-7-25162489-41-irina-bara-ekaterine-gorgodze.jpg?resize=800%2C479&ssl=1)
Articol de Viorel Jurcut, 25 mai 2022, 15:25
Keys şi Townsend au obţinut victoria după o oră şi 36 de minute, informează Agerpres. Bara şi Gorgodze şi-au creat nu mai puţin de 11 şanse de break, dar nu au fructificat decât una.
Alte patru românce vor evolua la dublu feminin: Monica Niculescu face pereche cu belgianca Alison van Uytvanck, Gabriela Ruse joacă alături de ucraineanca Marta Kostiuk, Irina Begu o are ca parteneră pe Camila Osorio (Columbia), iar Raluca Olaru joacă alături de ucraineanca Nadia Kicenok.