James Damian Chereji (CS Hunedoara), victorios în Cupa României
James Damian Chereji (CS Hunedoara) a cucerit Cupa României la box pentru seniori, competiție desfăşurată la Iaşi. Chereji a trecut în finala cat. 57 kg cu 5-0 de Andrei Teodor Udubaşa (de la Dinamo).
![James Damian Chereji (CS Hunedoara), victorios în Cupa României James Damian Chereji (CS Hunedoara), victorios în Cupa României](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2021/03/james-Chereji.jpg?resize=600%2C479&ssl=1)
Articol de Adrian Schindarli, 21 martie 2021, 10:54
![](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2021/03/james-Chereji.jpg?resize=600%2C541)
James Chereji / foto: mesagerulhunedorean.ro
În finală au ajuns și doi sportivi de la CSM Lugoj, dar ambii au pierdut ultimul act: la cat. 63 kg, Marian Chiriac (Nicolina Iaşi) l-a depășit prin KO tehnic pe lugojeanul Samuel Zoli Gruia, notează Agerpres, iar la 81 kg, Robert Ştefan Sefer (CSM Giurgiu) a trecut cu 5-0 de Roland Denis Berciu (de la CSM Lugoj).