Moral ridicat înaintea returului cu Jedinstvo: CSM Lugoj – Dinamo 3-0
În etapa a 20-a a Diviziei A1 de volei feminin, CSM Lugoj a reușit o victorie prețioasă, 3-0 cu Dinamo București. Formația din Capitală ocupa poziția a treia în clasament înaintea vizitei în sala „Ioan Kunst Ghermănescu”.
![Moral ridicat înaintea returului cu Jedinstvo: CSM Lugoj – Dinamo 3-0 Moral ridicat înaintea returului cu Jedinstvo: CSM Lugoj – Dinamo 3-0](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2023/02/330126650_656196052932882_562051278707958470_n.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Gabriel Toth, 25 februarie 2023, 19:21
Lugojencele au răpus un adversar de calibru, însă confruntarea a început strâns, cu un set de debut adjudecat la limită de gazde, 25-23. Actul al doilea a fost însă un galop de sănătate pentru fetele lui Ugljesa Segrt, care au profitat de slăbiciunile dinamovistelor și au închis setul la 25-15. Vizitatoarele au încercat să reintre în joc, însă și setul al treilea a revenit tot Lugojului, 25-22.
A fost a 12-a victorie stagională și a patra consecutivă pentru CSM Lugoj, care acumulează 37 de puncte și își egalează învinsa de astăzi.
După acest rezultat, CSM Lugoj poate pregăti cu încredere manșa retur a semifinalei din Cupa Challenge, cu Jedinstvo Stara Pazova. Partida va avea loc miercuri, 1 martie, de la ora 18.30, la sala „Ioan Kunst Ghermănescu”. Vă amintim, în turul din Serbia, Lugojul a cedat cu 3-2.