Primul tur din Cupa României, la handbal masculin, se joacă în februarie
S-au stabilit meciurile din primul tur al Cupei României la handbal masculin. Cu o singură excepție, formațiile vestice joacă pe propriile terenuri aceste confruntări.
![Primul tur din Cupa României, la handbal masculin, se joacă în februarie Primul tur din Cupa României, la handbal masculin, se joacă în februarie](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2023/08/handbal-Politehnica-Proleter-aug-2023.jpeg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Viorel Jurcut, 16 ianuarie 2024, 19:15
Prim-divizionara SCM Politehnica va întâlni acasă CSU Suceava. În alte jocuri cu vestice implicate: Unirea Sânnicolau Mare – Potaissa Turda, CSM Reșița – CSM Sighișoara, CSU Politehnica – Pietricica Neamț, Universitatea Craiova – CSM Oradea. Jocurile se vor desfășura în prima decadă a lunii februarie.