Rednic iese din spital, dar prezența lui, pe bancă, e incertă
Antrenorul UTA-ei, Mircea Rednic, a fost externat astăzi de la Spitalul Județean din Arad, acolo unde a fost supus unei intervenții de natură cardiovasculară. Prezența tehnicianului la următorul meci e puțin probabilă.
![Rednic iese din spital, dar prezența lui, pe bancă, e incertă Rednic iese din spital, dar prezența lui, pe bancă, e incertă](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2023/07/Rednic-si-Abeid-UTA.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Viorel Jurcut, 1 septembrie 2023, 17:16
În urma unui infarct suferit în timpul jocului cu FCSB, antrenorul principal al ”Bătrânei Doamne” a avut nevoie de un implant de stent și de o perioadă de recuperare sub supravegherea medicilor. În ciuda externării rapide și a stării bune în care se află ”Puriul”, acesta ar putea să nu primească permisiunea medicilor de a face deplasarea la următorul meci oficial al UTA-ei. Gruparea arădeană merge la Sfântu Gheorghe, acolo unde joacă luni seara, în etapa a 8-a din Superliga de fotbal. Lipsa lui Rednic pe banca tehnică va fi suplinită de ”secundul” Sorin Rădoi, care de altfel a și condus deja UTA, de pe margine, în meciul de Cupa României de aseară cu CSC Dumbrăvița (1-0 pentru arădeni).