România, out de la Euro U21! Remiza albă cu Germania, insuficientă
Neînvinși, dar totuși eliminați; așa se poate sintetiza o săptămână la Campionatul European de tineret, pentru reprezentativa sub 21 de ani a României.
![România, out de la Euro U21! Remiza albă cu Germania, insuficientă România, out de la Euro U21! Remiza albă cu Germania, insuficientă](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2021/03/166846352_1882203895290545_2520318467614113281_n.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Gabriel Toth, 30 martie 2021, 20:57
Astă seară, tricolorii mici au terminat nedecis, 0-0 partida cu selecţionata Germaniei. Alexandru Măţan a avut o bară (min. 5), într-o primă repriză dominată categoric de Germania; Pașcanu sa mai remarcat la câteva mari ocazii ale nemților. În repriza secundă, tot Germania a fost mai aproape de gol, nimerind barele de două ori, iar o dată s-a remarcat portarul Andrei Vlad.
În echipa aliniată de selecționerul Adrian Mutu s-au regăsit timișoreanul Denis Haruţ (integralist), în defensivă, respectiv arădeanul Adrian Petre (folosit până în min 77).
În celălalt meci, Olanda a învins Ungaria cu scorul de 6-1.