Şase sosiri sonore la „Leii din Banat”
BC Timişoara a anunţat astăzi lista aproape completă a transferurilor din această vară. Oficialii clubul bănăţean de baschet au schimbat mare parte din lot: au venit pivotul Vladimir Tica, de la CSU Ploiești, Dalibor Persic, de la Siroki Brijeg, vicecampioana Bosniei-Hertegovina, canadianul Jahenns Manigat, de la universitatea americană Craighton, Octavian Boian, de la Perla Harghitei Miercurea Ciuc, la care se adaugă revenirile lui Bogdan Popescu şi Miloş Pesic.
![Şase sosiri sonore la „Leii din Banat” Şase sosiri sonore la „Leii din Banat”](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2014/06/teren.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Adrian Schindarli, 16 iunie 2014, 20:05
Tica este triplu campion al României, Persic are 11 meciuri în naţionala de seniori a Bosniei, Manigat a evoluat sezonul trecut în NCAA, iar Pesic este campion en-titre al Georgiei, cu Dinamo Tbilisi.
Alb-violeţii au păstrat un singur stranier, căpitanul Zlatko Jovanovic, şi se vor reuni la finele lunii iulie.