SCM Politehnica și CSM Oradea încep în deplasare noul sezon
Federația Română de Handbal a stabilit astăzi țintarul pentru viitoarea ediție a Ligii Naționale masculine. La start vom avea două formații din vestul țării, SCM Politehnica Timișoara și CSM Oradea, ambele fiind programate să joace în deplasare în prima rundă.
![SCM Politehnica și CSM Oradea încep în deplasare noul sezon SCM Politehnica și CSM Oradea încep în deplasare noul sezon](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2022/06/279271808_418878456907543_7310235768693193210_n.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Gabriel Toth, 10 iunie 2022, 16:46
Prima etapă a campionatului e programată la 27 august, când SCM Politehnica va evolua la Turda, iar CSM Oradea – una dintre noutățile primei divizii – se va deplasa în Capitală, pentru jocul cu CSM București.
Partidele din prima etapă a Ligii Zimbrilor sunt următoarele:
CS Minaur Baia Mare – CSU Suceava
CSM Bucureşti – CSM Oradea
CSM Vaslui – CSA Steaua Bucureşti
AHC Dobrogea Sud Constanţa – CSM Focşani
CSM Bacău – CSM Odorheiu Secuiesc
AHC Potaissa Turda – SCM Politehnica Timişoara
HC Buzău 2012 – CS Dinamo Bucureşti