SCM Politehnica Timișoara merge la Turda, pentru primul meci oficial al anului | AUDIO
Handbaliștii de la SCM Politehnica Timișoara joacă mai devreme primul meci oficial din 2022. Bănățenii au fost de acord cu cererea formației Potaissa Turda, de a disputa mâine meciul de Ligă Națională care în mod normal s-ar fi jucat trei etape mai târziu. Partida Potaissa – SCM Poli se joacă mâine, de la ora 18,00.
![SCM Politehnica Timișoara merge la Turda, pentru primul meci oficial al anului | AUDIO SCM Politehnica Timișoara merge la Turda, pentru primul meci oficial al anului | AUDIO](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2022/01/Aron-Dedu-SCM-Politehnica-vs-Cluj-1-scaled.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Adrian Schindarli, 25 ianuarie 2022, 15:07
Turda se găsește pe locul al treilea (39 puncte, din 16 meciuri), în vreme ce Timișoara ocupă locul XIII (12 puncte, din 15 meciuri).
Despre meci, antrenorul violeților Horvath Atilla:
Lotul lui SCM Poli este valid, cu o singură excepție, a mai vechiului accidentat Constantin Enculescu, care săptămâna viitoare va începe pregătirea fizică. Jucătorii infectați cu Covid au ieșit din perioada de carantină, iar cazuri noi nu au apărut.