Prima pagină » Sport » Baschet » Start nefast de sezon pentru Goldiș ICIM! Arădencele au pierdut și la Brașov
Start nefast de sezon pentru Goldiș ICIM! Arădencele au pierdut și la Brașov
Baschetbalistele de la Goldiș ICIM Arad au pierdut astăzi cel de-al treilea joc din tot atâtea meciuri disputate în Liga Națională. Fetele lui Stacey Nolan au cedat cu 73-70, în deplasare, la Olimpia CSU Brașov.
Articol de Gabriel Toth,
16 octombrie 2016, 09:47 / actualizat: 16 octombrie 2016, 14:26
Baschetbalistele de la Goldiș ICIM Arad au pierdut astăzi cel de-al treilea joc din tot atâtea meciuri disputate în Liga Națională. Fetele lui Stacey Nolan au cedat cu 73-70, în deplasare, la Olimpia CSU Brașov.
Nou-venita Suriya McGuire a fost principala marcatoare a arădencelor, cu 15 puncte, urmată de Karakasevic, cu 13. De partea cealaltă, a strălucit fosta jucătoare a Timișoarei, Biljana Pesovic, în rolul de căpitan al Brașovului, cu 23 de puncte.
Oradea pierde la o posesie și rămâne vicecampioană / AUDIO
Meciul al patrulea al finalei masculine de baschet dintre CSM Oradea și U-BT s-a jucat la Cluj. Din nou au fost 10.000 de spectatori, sold out la BT...